Difference between revisions of "صفحهٔ اصلی"

From Lazarus wiki
Jump to navigationJump to search
(Undo revision 117616 by Kai Burghardt (talk) Redirects to main pages used for showing in menu when language setted no-English. See discussion for Spanish: http://forum.lazarus.freepascal.)
(This redirect used for redirect from navigation panel to main page when choosen "fa" Language for wiki interface)
Tag: New redirect
Line 1: Line 1:
<div dir="rtl" style="text-align: right;font-size:120%;font-family:'b nazanin', '2 nazanin', arial, tahoma;">
+
#REDIRECT [[Main Page/fa]]
<h1 dir="rtl" style="text-align: center;"> به نام خدا</h1>
 
پاسکال زبان دوست داشتنی و زیبایی است. برخلاف زبان سی پیچیدگی‎های کمی دارد، یکی از زبان‎های برنامه‎نویسی قدیمی ولی با کامپایلرهای جدید و کاربردی می‎باشد.
 
تا چند سال پیش نخستین انتخاب گروه‎ها و شرکت‎های برنامه‎نویسی در ایران برای توسعه‎ی نرم افزارهای کاربردی بود، هم‎اکنون نیز در کنار سی شارپ از مهم‎ترین و محبوب‎ترین
 
زبان‎های برنامه‎نویسی به شمار می‎رود.
 
<br />
 
==هدف این ویکی==
 
<br />
 
در این نویسار و البته این ویکی قصد داریم به معرفی، آموزش، پاسخ سوالات و ... در رابطه با این زبان بپردازیم. البته با نیم نگاه تخصصی‎تر به Free Pascal نسخه‎ای مهم از زبان پاسکال.
 
<br />
 
==نسخه‎های پاسکال==
 
<br />
 
زبان پاسکال نسخه‎های متفاوتی دارد و هر کدام ویژگی‎هایی دارند که شاید در دیگر نسخه‎ها کاربرد نداشته باشد اما در کل همه‎ی این ها پاسکال هستند. توربوپاسکال از شرکت بورلند، آبجکت‎پاسکال (که زبان زیربنایی و پشت صحنه‎ی دلفی است) و Free Pascal که خود یک محیط توسعه (IDE) هم به حساب می‎آید و علاوه بر آن زبان استفاده شده در محیط توسعه‎ی لازاروس می‎باشد.
 
<br />
 
==احتیاج به یاری و کمک شما فارسی‎زبانان==
 
<br />
 
برای اینکه این ویکی از زبان فارسی هم پشتیبانی نماید نیازمند یاری شما عزیزان است تا با تولید، ترجمه و برگردان کلمات، جملات، مقالات و دیگر منابع باعث استفاده سایر فارسی‎زبانان از این ویکی باشیم.
 
 
 
 
 
[[Category:Main/fa]]
 

Revision as of 17:37, 3 August 2020

Redirect to: