Difference between revisions of "ReactOS/pl"

From Lazarus wiki
Jump to navigationJump to search
(tłumaczenie na j. polski)
 
(Add page template, remove categories from page)
 
Line 1: Line 1:
{{LanguageBar}}
+
{{ReactOS}}
  
 
== Przegląd ==
 
== Przegląd ==
Line 27: Line 27:
  
 
* [[Small Virtual Machines|Małe maszyny wirtualne]]
 
* [[Small Virtual Machines|Małe maszyny wirtualne]]
 
[[Category:Lazarus]]
 
[[Category:Operating Systems and Platforms]]
 
[[Category:Windows]]
 
[[Category:ReactOS]]
 

Latest revision as of 03:18, 12 November 2021

English (en) español (es) polski (pl) русский (ru)

Przegląd

ReactOS to darmowy klon systemu Windows o otwartym kodzie źródłowym, mający na celu kompatybilność z Windows XP/2003, wraz z niektórymi rozszerzeniami z późniejszych wersji. ReactOS był rozwijany przez długi czas i nie osiągnął jeszcze fazy beta, ale Lazarus może na nim działać.

ReactOS_v03.15

Instalacja ReactOS

Jeśli chcesz poeksperymentować z ReactOS, dobrym pomysłem jest użycie maszyny wirtualnej (np. VirtualBox) z migawką boot CD, ponieważ tworzenie ReactOS jest szybkie i wiele błędów jest poprawianych między wydaniami binarnymi. Łatwo jest zaktualizować istniejącą instalację maszyny wirtualnej, uruchamiając aktualizację z nowszej rozruchowej płyty CD.

Instalacja FPC

Ponieważ Lazarusa można zainstalować bez problemów, przypuszczalnie to samo dotyczy instalacji FPC. fpcup jest okresowo testowany również na ReactOS (wymaga instalacji klienta SVN); bez powodzenia przynajmniej do ReactOS r63093.

Instalacja Lazarusa

ReactOS ma na celu emulację systemu Windows; można po prostu uruchomić instalator Lazarusa. Jednak ReactOS zawiera program instalacyjny oprogramowania (RAPPS), który umożliwia pobranie normalnego instalatora Lazarusa i zainstalowanie go kilkoma kliknięciami myszy.

Błędy

Błędy ReactOS są śledzone w ich bugtrackerze, m.in. ten błąd dotyczący odwróconych ikon podczas uruchamiania Lazarusa: [1]

Zobacz także